به گزارش برنا، در اکثر مواقع درد پاها در خانم ها جدی نیستند، اما هرگز نباید هیچ دردی را نادیده بگیرید. اگر هیچ بیماری زمینه ای مربوط به پا ندارید، پا برهنه راه رفتن در خانه برای شما مشکل خاصی ایجاد نمی کند؛ اما اگر از قبل آسیب دیده گی دارید، حتما از صندل های طبی استفاده کنید.

در این مقاله به شایع ترین علت درد پا در خانم ها می پردازیم:

۱. درد ساق پا

درد ساق پا به خصوص در هنگام خواب یکی از شایع ترین مشکلات پا در خانم ها محسوب می شود. جریان خون ضعیف، گرفتگی عضلات، بیماری شریان محیطی و مشکلات عروقی پا از جمله علت های درد ساق پا در خواب محسوب می شوند. به گفته دکتر اقدسی متخصص واریس درد اعصاب بیشتر در شب ها حس می شود چرا که عوامل حواس‌پرتی کمی وجود دارند. در حین روز مغز مشغول انجام کارهای مختلف است و تمرکزی روی پاها ندارد.

2. کف پای صاف

کف پای برخی افراد به طور طبیعی صاف تر است، اما گاهی اوقات، صافی بیش از حد، باعث آسیب به تاندونی می شود که عضله ساق پا را به کف پا متصل می کند.

در برخی موارد شدید، ممکن است این حالت نیاز به جراحی داشته باشد. در مواقع دیگر استفاده از کفی مناسب در کفش ها می تواند به کنترل این وضعیت کمک کند. اما همیشه باید قبل از اینکه آسیب دیدگی تاندون بدتر شود، ابتدا با پزشک متخصص مشورت کرد.

3. سندرم تونل تارس

یکی از مشکلاتی که در افرادی با کف پای صاف ایجاد می شود، سندروم تونل تارس است. این سندرم عمدتا باعث درد پاشنه، به ویژه احساس سوزش می شود.

ممکن است کفی مناسب یکی از گزینه های درمانی برای تونل تارس باشد، اما لزوماً این مشکل را برطرف نمی کند. اگر مشکل کف پای صاف نیز در پای شما وجود داشته باشد؛ ممکن است نیاز به جراحی پیدا کنید.

4. سندرم کوبوئید

کوبوئید، استخوانی در پا است که با درد در قسمت خارجی میانی پا مشخص می شود (قسمت استخوانی کوچک در نزدیکی انگشت کوچک پا).

این مشکل نیز می تواند ناشی از کف پای صاف باشد چرا که هنگامی که پای شما، به دلیل نبود انحنای مناسب، به یک سمت فشرده می شود، مفاصل سمت دیگر پا را نیز درگیر خواهد کرد.

دردپاهادرخانمهازنان.png